Starptautiskā bērnu aizsardzības diena

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena

Kinder im Kreis auf einer Welt voll Frieden

1.jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tās aizsākumi meklējami 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai. Pirmo reizi šī diena, īpašu svētku veidā veltīta speciāli bērniem, tika atzīmēta 1950. gadā. Šo tradīciju – 1. jūniju atzīt kā bērnu aizsardzības dienu – panāca Sieviešu starptautiskā demokrātiskā federācija kongresā Maskavā 1949. gada 4. novembrī.

Pirmā valsts, kas iedrošināja citas valstis šo dienu atzīt kā starptautisku, bija Apvienotā Karaliste – 1954. gadā. Viņi mudināja arī citus pievienoties savstarpējā pieredzes apmaiņā, kā arī aktīvi iesaistīties norisēs, veicinot bērnu labklājību. Kopš tā laika Starptautiskā bērnu aizsardzības diena ir kā nemainīga tradīcija daudzās pasaules valstīs un šajā dienā visā pasaulē, kā arī mūsu iestādē, notika dažādi pasākumi, kas bija veltīti bērniem, sniedzot prieku un sajūtu, ka šī ir viņu diena.

Ne tikai 1. jūnijā, bērnu aizsardzības dienā, bet arī  ikdienā, ļausim bērniem justies svarīgiem, mīlētiem, darīsim tā, lai viņi priecājas, smaida, un saņem tik ļoti svarīgo ģimenes siltumu.

IMG_6822IMG_6814IMG_6819IMG_6812

Informāciju ievietoja: vad. vietn. O.Kuksjonoka

jūnijs, 2017.g.