Ieskandinājam Līgo svētkus un Jāņus 19. jūnijā!

Ieskandinājam Līgo svētkus un Jāņus 19. jūnijā!


Jauka bija Jāņu diena

 Pār visām dieniņām:

 Līgo saule, līgo bite,

 Līgo visa radībiņa.

 Līgo,  Līgo!

Katru gadu mūsu iestādē sagaidam vasaras saulgriežus.  Katra grupiņa nedēļas garumā gatavojās Jāņu dienas svinēšanai. Bērni iepazina šo svētku latviešu un poļu tradīcijas. Pētīja ziedus un jāņuzāles, lai savīt vainadziņus. Saules zīmes, krāsotas un līmētas no dabas materiāliem, rotā nojumes.

Līgo svētki ir laiks, kurā varam iemācīties jaunas rotaļas. Mazie divgadnieki šogad mācījās rotaļu “Neguli saulīte ābeļu dārzā”.  Trīsgadnieku grupiņā bērniem iepatikās rotaļa “Aitas rasā”. Četrgadnieku uzmanības lokā šogad bija rotaļa “Poszła dziewczę po ziele”. Piecgadnieki izspēlēja saules gada ritējumu rotaļā “Bagātais un nabagais”.

Līgo svētkus nevar iedomāties bez jautrām dejām, bērni kopā ar audzinātājam dejoja pie ugunskura. Tradiciolnāli vasaras saulgriežus sinējām rotājušies zāļu,ziedu un ozollapu vaināgiem. Četrgadnieki svētkiem uztaisīja vainagus no papīra, meiteņu galvas rotāja ziedu vainadziņi, puišu galvas ozollapu rota. Neizpalika arī lekšana pāri ugunskuram un cienastā Jāņu siers un kvass. Smelušies latviešu un poļu tradīcijās, tagad bērni var savās ģimenēs svinēt Līgo svētkus un Noc Świętojańska.

Vēlam visiem līksmus un priecīgus Līgo svētkus!

Informāciju sagatavoja: Olga Šeršņova