Bērnu zīmējumu konkurss "ZOO pasaka"

Bērnu zīmējumu konkurss "ZOO pasaka"

Zīmējumu konkurss “Zoo pasaka”.

 Biedrības «Radošā Laboratorija» un «Latgales Dizaina biedrība» sadarbībā ar Latgales zooloģisko dārzu ar informācijas portāla grani.lv un kanāla LRT + atbalstu rīko zīmējumu konkursu “ZOO pasaka”.

Tuvojas Ziemassvētki – pasakains laiks, kad visi vēlas saņemt dāvanas un dāvināt. Tādēļ aicinām piedalīties zīmējumu konkursā, kurā 4 uzvarētāji saņems no organizatoriem skaistas balvas: suvenīru komplektu ar paša autora-dalībnieka ilustrāciju, kā arī ģimenes biļeti Latgales zoodārza apmeklējumam.

 Ziemassvētku zīmējumu konkursa tēma – Ziemassvētki Latgales zoodārzā.

Jaunajiem konkursa dalībniekiem tiek piedāvāts uzzīmēt ūsaini-strīpaino, aukstasiņu vai spalvaino Latgales zoodārza iemītnieku, kurš gaida Ziemassvētkus savu draugu kompānijā vai omulīgā vienpatībā. Pat tropiskajos džungļos, starp noslēpumainām liānām un pasakainām papardēm, zoodārza voljēru iedzīvotāji gaida Ziemassvētku dāvanas.

 Iztēlojies: lūk, divas jestras marmozeta pērtiķītes Iveta un Džuljeta mēģina deju Ziemassvētku svinībām draugu lokā. Jaunais, bet nopietnais makaks Bartolomeo pie spoguļa pielaiko Ziemassvētku džemperi. Bruņnesis Georgs mācās spēlēt uz ģitāras Jaungada melodijas. Surikāti Dīns un Tims nolēma uzjautrināt draugus ar komiskiem trikiem. Un, protams, svarīgā kundze – kaimanu krokodils Barbara, gatavo visiem Ziemassvētku pīrāgu ar āboliem.

 Iztēloties savu Ziemassvētku pasakas ainiņu Latgales zoodārzā!

Uzzīmē to A3 vai A4 formātā ar krāsām, flomāsteriem vai zīmuļiem. Izdomā savam zīmējumam jautru nosaukumu un dod vārdus tā varoņiem. Paraksti savu darbu un atsūti to līdz 20.decembrim mums uz e-pastu: latgalesdizains@inbox.lv.

Konkursā var piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 4 līdz 17 gadiem (ieskaitot). Profesionāla žūrija noteiks uzvarētājus 3 vecuma kategorijās: 4-7 gadi, 8-12 gadi, 13-17 gadi. Tāpat atklātā balsojumā Facebook lapā @ radosa.laboratorija un @latgalesdizains tiks noteikta skatītāju simpātiju balva.

  Papildu informācija: tālr. +371 20025309, +371 22300703, e-pasts: latgalesdizains@inbox.lv

  Esi radošs un izjūti Ziemassvētku noskaņu - piedalies konkursā "ZOO pasaka"!

Sīkāka informācija par konkursa noteikumiem apskatāma zemāk:

 

 NOTEIKUMI

Ziemassvētku zīmējumu konkurss „ZOO pasaka” 

Tēma: Ziemassvētki Latgales zoodārzā

Mērķi:  popularizēt Latgales zoodārzu, veicināt bērnu un jauniešu neformālo radošo izglītību.

Uzdevums. Uzzīmēt Latgales zoodārza iemītnieku, kas gaida Ziemassvētkus draugu kompānijā vai omulīgā vienpatībā.

Zīmējuma tehnika. Zīmējuma autors var izmantot jebkuru tehniku - krāsas (guaša, akrila, akvareļa), krāsainus zīmuļus vai flomāsterus.

Zīmējuma izmēri. A3 vai A4 papīra lapas formāts. Zīmējums jāveic uz bieza papīra, lai radošā darba procesā nedeformētos.

Dalībnieki. Konkursā var piedalīties dalībnieki vecumā no 4 līdz 17 gadiem (ieskaitot).

Iesniegšanas kritēriji.

  • Darbus iesūta elektroniski uz e-pastu: latgalesdizains@inbox.lv, vēstules tēmā norādot – Ziemassvētku zīmējumu konkurss „ZOO pasaka”;
  • Vēstules ar autordarbiem tiek pieņemtas mēneša laikā: no 20.11.20 līdz 20.12.20 20:00;
  • Vēstulei pievienojiet .jpg failu ar konkursa zīmējuma fotogrāfiju. Zīmējuma faila nosaukumam jāsatur - autora vārds, uzvārds, vecums un zīmējumā attēlotā varoņa vārds, piemēram: "Peteris_Berzins_7 gadi_Bartalomeo_makaka.jpg;
  • Sūtot mums darbu uz latgalesdizains@inbox.lv, e-pasta tekstā noradiet  (1) autordarba nosaukumu; (2) dalībnieka vārdu, uzvārdu, vecumu, izglītības iestādes nosaukumu; (3) zīmējuma varoņa vārdu un (4) īsu idejas aprakstu (apraksta piemērs: "Makaka Bartolomeo pie spoguļa pielaiko Ziemassvētku džemperi.").

·        Katram konkursa dalībniekam ir iespēja iesūtīt tikai vienu darbu.

Konkursa uzvarētāji. Kompetenta žūrija no profesionāliem māksliniekiem no Latgales dizaina biedrības un Radošās Laboratorijas, kā arī grani.lv un LRT + pārstāvji izvēlēsies 3 uzvarētājus - vienā no 3 vecuma kategorijām: 4-7 gadi, 8-12 gadi, 13-17 gadi.

Skatītāju simpātiju laureāts. Atklāti balsojot facebook lapā @radosa.laboratorija un @latgalesdizains, tiks izvēlēts  arī 4. laureāts, kuram piešķirs skatītāju simpātiju balvu. Visi dalībnieku darbi tiks izvietoti iepriekš minētajās lapās 2020. gada 21. decembrī. Balsot zem publikācijas var ikviens, ierakstot komentāros zem publikācijas sev patīkamā darba nosaukumu un konkursa dalībnieka vārdu, kā arī ieliekot LIKE lapas @radosa.laboratorija vai @latgalesdizains galvenē (vēlētājam jābūt tās lapas sekotājam, no kuras viņš atdod savu balsi). Balsošana notiks 21.12.20-27.12.20. Balsojumu skaits abās lapās @radosa.laboratorija un @latgalesdizains tiks summēti. Uzvar tas konkursants, kurš saņem maksimālo balsu skaitu.

Balvas. Visi 4 konkursa laureāti, ieskaitot skatītāju simpātiju ieguvēju, saņems neaizmirstamas balvas: suvenīru komplektu ar paša autora-dalībnieka ilustrāciju, kā arī bezmaksas biļeti ģimenes apmeklējumam Latgales zoodārzā. Balvas nodrošina konkursa organizatori biedrības "Radošā Laboratorija" un "Latgales Dizaina biedrība", kā arī konkursa sponsori - Latgales zoodārzs, grani.lv un LRT+.

Vērtēšanas kritēriji. Žūrija darbu vērtēs pēc sekojošiem kritērijiem:

  1. zīmējuma idejas oriģinalitāte;
  2. estētiskā  zīmējuma kvalitāte
  3. atbilstība konkursa tēmai un citiem nosacījumiem

Žūrijai ir tiesības nevērtēt darbu, ja nav izpildīti konkursa nosacījumi (tēma, iesniegšanas termiņš utt.)

Konkursa rezultāti un apbalvošana.

Konkursa  „ZOO pasaka” rezultāti  tiks  publicēti    2020. gada  29. decembrī  Facebook @radosa.laboratorija  un @latgalesdizains lapās.

Līdz 7. janvārim organizatori un sponsori gatavos ekskluzīvas balvas uzvarētājiem ar autoru personīgām ilustrācijām. 8. janvārī uzvarētāji tiks apbalvoti facebook publikācijās @ radosa.laboratorija un @latgalesdizains lapās, kā arī rakstā portālā Grani.lv. Balvas katram uzvarētājam tiks nosūtītas personīgi 8. janvārī.

Lai izveidotu personīgās dizaina balvas, konkursa organizatori var lūgt uzvarētāju atvest uz Latgales Dizaina biedrības studiju (Varšavas iela 45) oriģinālu zīmējumu fotografēšanai ar profesionālu kameru.

Konkursu atbalstīja: ziņu portāls Grani.lv, LRT studija.

Konkursa koordinatores: Jūlija Kuļgajeva (tālr.+371 22300703), Aleksandra Orlova (tālr.+371 20025309), e-pasts latgalesdizains@inbox.lv

 

Esi radošs un izjūti Ziemassvētku noskaņu - piedalies konkursā "ZOO pasaka"!