Noslēdzies kunkursa “Šodien laukos” 2. Posms!

Noslēdzies kunkursa “Šodien laukos” 2. Posms!


Jūlijā norisinājās konkursa posms pašiem, pašiem mazākajiem – bērniem vecumā no 3 līdz 7 gadiem.

Jūlijā norisinājās konkursa posms jaunākajiem “Šodien laukos” dalībniekiem. Piedalīties, līdzīgi kā konkursa 1. posmā, tika aicināti kā individuālie dalībnieki, tā pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas.

Šā konkursa posma ietvaros SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” aicināja bērnus kļūt par “Šodien laukos” korespondentiem, izvēloties  sev tuvāko tēmu (lauksaimniecība, mežsaimniecība, zivsaimniecība), par kuru veidot video reportāžu. Bērni bija pētījuši dažādas lietas un procesus – piensaimniecību, vistkopību, dārzeņkopību, kā tiek vākts siens, kā rodas maize un piens.

Mūsu pirmsskolas izglītības izglītojamie bija pētījuši kur un kā rodas medus. Grupas bērni pārvērtās par bitītēm, bīškopjiem un iesaistījās pilnībā medus rašanas procesā. Bites vāca nektāru no skaistiem ziediem, nesa uz bišu stropiem. Pie bišu mājiņas jau gaidīja strādīgi biškopji, kuri bija gatavi ievākt svaigu medu.

Grupu/kolektīvu kategorijā  1. vietu izīnīja Daugavpils pilsētas 29. poļu pirmsskolas izglītības iestādes komanda ar skolotāju Natāliju Plotņikovu.

Sirsnīgi pateicamies skolotājai Natālijai Plotņikovai un auklei Jadvigai Komaržinskai, ka arī visiem grupas vecākiem par  aizrautīgas spēles sagatagošanu.

 

Informāciju sagatavoja V.Apolione.