Svinam 30 gadu jubileju

Svinam 30 gadu jubileju

Bija kalendārā lapu maz, jo katru dienu, vienu, ņēmis laiks. 1992. gada 1. septembris vēsturē ierakstīts, kā diena, kura nesusi poļiem un poļu izcelsmes cilvēkiem, pārliecību par to, ka poliskums Latvijā nezudīs.

Pateicoties Daugavpils poļiem un vietējās pašvaldības atbalstam, tika atklāta Poļu pirmsskolas izglītības iestāde „Zvaigznīte” (vadītāja - Ērika Rinķeviča). No paša tās darbības sākuma, par iestādes labo draugu un mecenātu bija Jan Plater-Gajewski. Neskatoties uz attālumu, kas šķir Daugavpili un Varšavu, viņš bija biežs viesis iestādē, veda katram audzēknim dāvanas, apmaksāja vietējos transporta izdevumus vecākiem, atbalstīja materiāli. Kopš 1999.gada 1.septembra iestādei ir tiesības lietot nosaukumu „Jana Platera-Gajewska pirmsskolas izglītības iestāde”. Grūti novērtēt ieguldījumu, ko ir sniegušas skolotājas no Polijas, viena no tām ir Anna Čubajevska. Par mūsu iestādi var stāstīt daudz un ilgi. Gadu garumā daudz kas ir mainīts, taču iestādes būtība palika tā pati – tā ir svarīga un nepieciešama lokālās realitātes sastāvdaļa - mūsu dzīves daļa. Tās ir mūsu otrās mājas.

Š.g. 2.decembrī mūsu iestāde atzīmēja 30 gadu jubileju. Pasākumā piedalījās: Daugavpils pilsētas Domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Aleksejs Vasiļjevs un Daugavpils pilsētas  Izglītības pārvaldes Sabiedrisko attiecību specialiste Ilona Bohāne, kura apbalvoja ilggadējos darbiniekus un apsveica iestādes kolektīvu. Iestādi svētkos ar savu klātbūtni pagodināja J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas direktore Gaļina Smuļko un direktora vietniece Gaļina Saikovska un Latvijas poļu savienības priekšsēdētājs R.Stankevičs. Netika azmirsts arī par tiem, kas darba dzīves nozīmīgu daļu veltījuši mūsu iestādei: H.Dukaļska, M. Jasjko, M.Jurkova.

Ar spilgtām dejām mūsu absolventi - deju kolektīvs „KUKULEČKA” (vadītāja Ž.Stanķeviča) un Darja Dmitrijieva ar partneri (skolotājs A.Boginičs) - apsveica iestādi 30. gadadienā.

Roku rokā ar pedagogiem un bērniem darbojas vecāku padomes kolektīvs, kas pasākuma laikā teica mīļu paldies un novēlēja arī turpmāk saglābāt siltu atmosfēru, jo iestāde ir mums visiem otrās mājas.

Sirsnīgi pateicāmies visiem, kas atbalstīja un atbalsta mūsu iestādi, sakam lielu paldies par atsaucību un sadarbību visu šo gadu garumā!